دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی استیضاح‌کنندگان هفتم تا نهم

عبدالرضا مرادی، مهرداد لاهوتی و سیدعلی موسوی جرف نمایندگان ممسنی، لنگرود و آبادان نیز در استیضاح وزیر نیرو نطق کردند.
به گزارش خبرآنلاین، مرادی نماینده ممسنی به عنوان هفتمین نماینده از سوی استیضاح کنندگان وزیر نیرو، با بیان اینکه براساس قوانین بودجه سنواتی دولت باید نگاهی متناسب به توسعه امکانات در سراسر کشور داشته باشد، گفت: اما متاسفانه نگاه وزیر نیرو منصفانه نبوده و تبعیض آمیز است. عدم ارائه بودجه لازم به اغلب پروژه​های منطقه​ای شاهد این مدعاست.
وی از وزیر نیرو پرسید که این تبعیضات در حق ملت با چه توجیهی انجام شده و چرا پروژه​هایی از سال 83 تا کنون به اتمام نرسیده است؟
مرادی با اشاره به اینکه مجلس همه ساله برای اتمام برخی پروژه​ها بودجه تصویب می​کند، ادامه داد: اگرچه نامجو فرد ارزشمندی است اما شان مجلس و دفاع از حقوق ملت را هم نباید فراموش کرد.
مهرداد لاهوتی هشتمین استیضاح کننده وزیر نیرو بود که او نیز بر فقدان مدیریت نامجو در اداره این وزارتخانه یاد کرد و گفت: آقای نامجو چندبار به شما گفتم که مردم از آلودگی آب گلایه دارند و چند بار رئیس​جمهور در ادامه درخواست​های نمایندگان از شما خواستند فکری برای این کار بکنید؟ پس چه شد؟
وی با بیان اینکه شش سال از برنامه چهارم گذشته اما هنوز برای فاضلاب شهری هیچ کاری نشده است، گفت: چقدر دیگر باید به آقای وزیر وقت بدهیم؟
لاهوتی با اشاره به عملکرد وزیر نیرو که منجر به طولانی شدن تحقق وعده​های استانی دولت شده است، گفت: چطور به مردم توصیه می​کنید که در استفاده از منابع صرفه جویی کنند اما خودتان در بکارگیری از این منابع صرفه جویی نمی کنید؟ چرا منابع را تلف می کنید.
نماینده لنگرود با بیان اینکه مردم شهرستانها هم انسان هستند، گفت: بارها صورت شما را بوسیدم و عاجزانه خواهش کردم که به فکر کشاورزان بیچاره​ای باشید که محصولاتشان یا به دلیل خشکسالی از بین می رود و یا به دلیل ورود فاضلاب به آب​های کشاورزی!
وی از یکی از دستورات کتبی ثمره هاشمی مشاور ارشد رئیس جمهور به وزیر نیرو برای توجه به درخواست​های بحق نمایندگان خبر داد که باز هم معاون نامجو به آن عمل نکرده است. لاهوتی بر این اساس از وزیر نیرو پرسید: مگر این معاون را شما منصوب نکرده​اید؟ پس چرا با وجود این همه انتقاد به او، بر حفظش در مسئولیتی که شایسته​اش نیست اصرار دارید؟
سیدعلی موسوی جرف نماینده آبادان هم نهمین نماینده استیضاح کننده وزیر نیرو بود که پرسید: کاش آقای رئیس​جمهور می​آمدند و توضیح می​دادند که چرا به چه دلیل آقای نامجو را به عنوان وزیر نیرو قبول دارند و چرا نسبت به عدم اجرای مصوبات استانی در حوزه عملکرد ایشان سکوت کرده​اند؟
به گفته وی، نگرانی از حضور وزیر ی ضعیف تر از نامجو در وزارت نیرو نباید مانع از رای به استیضاح یک وزیر ناکارآمد شود.