دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی استیضاح وزیر نیرو به مصلحت کشور نیست

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی استیضاح وزیر نیرو را در شرایط فعلی به مصلحت کشور ندانست و تاکید کرد: مشکلات حوزه وزارت نیرو به قدری نیست که نیاز به استیضاح وزیر باشد.
 
به گزارش خانه ملت، در جلسه علنی امروز مجلس – یکشنبه 15 اسفند – محسن کوهکن که با استفاده از بخشی از وقت وزیر نیرو در مخالفت با استیضاح وزیر نیرو سخن می گفت، خواستار نگاه واقع بینانه نمایندگان در مورد استیضاح وزیر نیرو شد.
نماینده لنجان در مجلس  با بیان این که 152 نماینده با امضای نامه‌ای خواستار مطرح نشدن موضوع استیضاح از سوی طراحان آن شده اند، افزود: من جزو امضاکنندگان این نامه نبودم اما این نامه نشان می دهد که جمع قابل توجهی از نمایندگان با مصلحت سنجی، در مورد استیضاح وزیر نیرو در شرایط فعلی کشور مخالف هستند.
وی تصریح کرد: استیضاح کنندگان ایراداتی را مطرح کردند که حتی اگر اصل را بر درست بودن این ایرادات بگذاریم دلیل بر استیضاح وزیر نیرو نمی شود، زیرا در حوزه بزرگی مثل وزارت نیرو بسیاری از این ایرادات طبیعی است و اگر مشکل نباشد جای سوال است.
عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر ایفای نقش نظارتی مجلس از سوی نمایندگان، گفت: تذکر، سوال و تحقیق و تفحص مقدم بر استیضاح است و جایی باید به سراغ استیضاح رفت که مجموعه ای از تخلفات و سوءتدبیرها صورت گرفته باشد به گونه ای که صلاحیت وزیر برای اداره وزارتخانه زیر سوال برود.
عضو هیئت رییسه مجلس همچنین افزود: در مورد عملکرد وزارت نیرو به جای نگاه به ایرادات این حوزه باید به خروجی آن نگاه کرد و سپس در مورد خوب یا بد بودن اقدامات صورت گرفته توسط وزیر قضاوت کرد، زیرا با اعتبارات محدودی که در اختیار این وزارتخانه قرار می گیرد، نباید انتظار داشت همه مشکلات حل شود.
کوهکن همچنین خطاب به وزیر نیرو گفت: وزیرهم باید اشکال هایی را که در حوزه تحت مدیریت او قرار دارد بپذیرد و از سوی دیگرهم نمایندگان باید آگاه باشند که این مشکلات به اندازه ای نیست که در حد استیضاحوزیر و رد کردن صلاحیت او باشد.