دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی بودجه 90 نخستین گام تحقق برنامه پنجم

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 90 مجلس، ویژگی اصلی بودجه سال90 را در تنظیم آن بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه کشور خواند و گفت: بودجه سال آینده نخستین بودجه برای تحقق برنامه پنج سال توسعه است.
“محمدمهدی مفتح” در گفت و گو با یکی از نشریه های استان همدان افزود: همه اهداف ما در برنامه پنجم توسعه باید در این بودجه دیده شود، یعنی دولت باید این بودجه را به گونه‌ای تنظیم کند که در پایان سال پنجم، تمام چشم‌انداز برنامه تحقق یابد.
نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش شاخص عدالت به عنوان یکی از ارکان مهم برنامه پنجم توسعه کشور تصریح کرد: یکی از این محورها، توجه به شاخص‌های عدالت است؛ مقام معظم رهبری، دهه چهارم انقلاب اسلامی ایران را به عنوان دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری کرده‌اند، پس باید در بودجه سال 90 هم پیشرفت دیده شود و هم عدالت.
وی ادامه داد: بنابراین عدالت در توزیع، عدالت اقتصادی و فرهنگی و کاهش فاصله طبقاتی از جمله شاخص‌هایی هستند که باید به آنها دست یابیم و بودجه سال 90 به طور جدی و پررنگی به آنها پرداخته است.
به گفته وی، همچنین با توجه به سیاست‌های دولت و سیاست‌های یاد شده در برنامه پنجم توسعه کشور، توجه به امور فرهنگی، رشد فضایل اخلاقی و ترویج آرمان‌های انقلاب باید دیده شود.
مفتح یادآور شد: در حوزه سلامت هم باید هزینه مردم در این حوزه کاهش یابد و سهم مردم از پرداخت برای درمان و بهداشت کم شود؛ همچنین ساختار نظام سلامت کشور بر مبنای ساختار پزشک خانواده باید دیده شود.
رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی افزود: بهبود فضای کسب و کار، بهبود وضعیت کشاورزی، توجه به اشتغال و برطرف کردن بیکاری، برطرف کردن مسائل مربوط به مسکن و توجه به فعالیت عمران روستایی نیز از دیگر جهت‌گیری‌های برنامه پنجم توسعه کشور است که باید در بودجه سال90 به طور جدی دیده شوند.