دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی کاهش تعرفه واردات، کشاورزی کشور را نابود می‌کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: با تأیید وزارت جهاد و کشاورزی، تعرفه واردات محصولات کشاورزی، می‌تواند با تعرفه واردات خودرو برابر باشد، اما با پایین بودن تعرفه واردات، تولیدکنندگان داخلی در آستانه نابودی قرار گرفته‌اند.
به گزارش خانه ملت، “بهمن محمدی”با بیان این‌که بودجه بخش کشاورزی، در لایحه بودجه سال 90 کشور، در مقایسه با بودجه سال 89 این بخش، حدود 70 درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: این افزایش اعتبار در بخش کشاورزی، رضایت بخش است.
نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری قانون بودجه سال 89 کشور، گفت: با تأیید وزارت جهاد و کشاورزی، تعرفه واردات محصولات کشاورزی، می تواند با تعرفه واردات خودرو برابر باشد اما با پایین بودن تعرفه واردات محصولات کشاورزی، تولیدکنندگان داخلی در آستانه نابودی قرار گرفته اند.
وی درباره حمایت از تولیدکنندگان داخلی توضیح داد: کشاورزان داخلی نمی توانند تمام محصولات کشاورزی را تولید کنند، اما باید از کشاورزان، برای تولید کالاهای استراتژیک به خوبی حمایت شود.
چای‌کاران کیفیت تولیدهای خود را افزایش دهند
محمدی با بیان‌ این‌که کیفیت چای تولید شده در داخل کشور باید افزایش یابد، گفت: دولت حمایت نسبی از چای‌کاران برای خرید برگ سبز آنها انجام می دهد اما چای‌کاران داخلی باید کیفیت چای تولیدی خود را افزایش دهند.
وی درباره مشکل قاچاق برای کشاورزان، تصریح کرد: متاسفانه قاچاق در تمام زمینه‌ها در کشور وجود دارد و با توجه به مرزهای گسترده موجود در کشور، مسئولان باید با جدیت بیشتری با این مشکل مقابله کنند.
بسته حمایتی دولت خسارت‌های کشاورزان را جبران نمی‌کند
نماینده دو دوره مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس، با تأکید بر این که بسته حمایتی دولت از بخش کشاورزی، خسارت‌های وارد شده به کشاورزان را در راستای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، جبران نمی کند، گفت: وزارت جهاد و کشاورزی به دنبال منبع مالی برای تأمین بسته حمایتی خود از کشاورزان است.
محمدی افزایش قیمت نهاده‌های تولید، بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را یکی از دلایل افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار داخل کشور برشمرد و تصریح کرد: شیوع آنفلانزای مرغی و مشکلاتی که این بیماری در قسمت جوجه ریزی به وجود آورده است، از دیگر علت‌های افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ در کشور است.
کاهش تعرفه واردات کالا، تولیدکنندگان را نابود می‌کند
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با توضیح این‌که کاهش تعرفه واردات، قیمت مرغ و تخم مرغ را کاهش می‌دهد، گفت: تولیدکنندگان داخلی می توانند با حمایت مناسب، نیاز داخلی را تأمین کنند، ولی این کاهش تعرفه به جای حمایت از آنها، تولیدکنندگان را نابود می کند.