دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی نایین آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی است

دکتر حسین حسنی بافرانی، نماینده نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه مدیریت شهری نایین تمهیداتی اندیشیده اند تا پذیرای ‏میهمانان نوروزی باشند. 
 
دکتر حسنی بافرانی در گفت و گو با روزنامه «نسل فردا» اصفهان ، با اشاره به قدمت تاریخی دوهزارساله نایین افزود: نایین در ‏مسیر دو کریدور مهم شرق و شمال به جنوب قرار دارد و برای همین مسافران فراوانی از این شهر تاریخی عبور می کنند و هرساله از خیل میهمانان ‏نوروزی در این شهر پذیرایی می شود.
 
نایین در مسیر کسانی است که می خواهند از مرکز کشور به سمت جنوب بروند و هم در مسیر زائران علی بن موسی ‏الرضا(ع) قرار گرفته است. همچنین مسافرانی که مقصدشان استانهای جنوبی یا یزد و کرمان است از این مسیر عبور می کنند که برای همین مجموعه ‏مدیریت شهری تمهیدات خاصی اندیشیده تا مراکز رفاهی را تجهیز کند.
 
 افزون بر مراکز اقامتی سنتی، یکی دو هتل کوچک در نایین هست و درباره ‏اسکان مسافران، مدارس ما کاملاً آماده شده اند و آماده پذیرایی از میهمانان عزیز هستند.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره ‏امکانات بهداشتی و درمانی این شهرستان هم یادآور شد: خدماتی از قبیل اورژانس و خدمات سرپایی علاوه بر نایین و خور وبیابانک برای تک تک روستاها ‏پیش بینی شده است چون این منطقه گردشگر زیادی دارد و حتی توریستهای خارجی زیادی به این منطقه می آیند.
 
دکتر بافرانی ادامه داد: این منطقه ‏بکر با کویر دلنوازش، از مسافران زیادی در ایام مختلف سال پذیرایی می کند و حتی در روستاها نیز خانه هایی قدیمی و سنتی برای پذیرش میهمانان ‏به ویژه مسافران نوروزی آماده شده است.
 
میراث فرهنگی هم در حد شهرستان بروشورهایی تهیه کرده اند تا منطقه برای گردشگران به درستی معرفی شود. ‏
 
نماینده نایین اظهار داشت: بافت تاریخی نایین از منحصر به فردترین مناطق ایران و حتی دنیاست که از هر دوره نشانی در این بافت تاریخی به چشم ‏می آید که میراثی از فرهنگ و معماری محسوب می شود. خوشبختانه مرمت و بهسازی این بافتهای تاریخی نیز در دستورکار قرار دارد تا در کنار ‏موزه های منطقه این مراکز توریستی نیز در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گیرد.
 
دکتر بافرانی درباره دیگر مناطق حوزه انتخابیه خود نیز تصریح کرد: ‏شهرستان های کمتر توسعه یافته ما البته زیرساختهای گردشگری شان چندان کامل نیست تا بتوانند رضایت کامل مسافران نوروزی و توریستها را جذب ‏کنند اما برنامه هایی تدارک دیده شده و به سمتی حرکت می کنیم تا زیرساختهای گردشگری آنان مثل محلهای اقامت مناسب و سرویس های گوناگون ‏خدماتی و بهداشتی رفته‎‎رفته کامل شود. ‏