دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی اعتبار اختصاص یافته به 10 دانشگاه برتر کافی نیست

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با ناکافی خواندن اعتبار اختصاص یافته به 10 دانشگاه برتر کشور، خواستار افزایش این اعتبارها شد.
به گزارش خانه ملت، “علی عباسپورتهرانی‌فرد”در خصوص اختصاص 30 میلیارد تومان به 10 دانشگاه برتر کشور جهت ارتقای سطح کیفی‌شان، اظهار کرد: این مبلغ به طور قطع کافی نیست و نمی‌تواند هزینه‌های دانشگاه را تامین کند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، افزود: این 10 دانشگاه برتر کشور به خصوص در رشته‌های فنی و مهندسی یعنی در رشته‌هایی که تحت پوشش وزارت علوم و یا حتی علوم پزشکی؛ جزو دانشگاه‌های باسابقه ما هستند.
وی با بیان اینکه این افزایش این اعتبارها در کمیسیون آموزش در حال پیگیری است، گفت: ما در کمیسیون آموزش سعی کردیم بودجه متمرکزی را در اختیار وزارت علوم قرار دهیم که بتوان کمک بیشتری به قطب‌ها کرد.
به گفته عباسپور، ابزار و تجهیزات آزمایشگاهی بیشتر این دانشگاه‌ها برتر قدیمی است؛ در حالی که آنها برای افزایش ارتقای کیفیت به تجهیزات پیشرفته نیاز دارند، چرا که تحصیلات تکمیلی در حال گسترش است و نیازها نیز به طور قطع افزایش پیدا می‌کند.
 10 دانشگاه برتر وزارت علوم که مقرر شده در لایحه بودجه 90 برای آنها اعتبارات حمایتی ویژه در نظر گرفته شود به گفته معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم هنوز تعیین نشده‌اند و تعیین آنها بر اساس شاخص‌های مورد تأیید وزیر علوم صورت می‌گیرد.
“محمد مهدی‌نژاد نوری” در گفت‌وگو با مهر در این‌باره گفته است: 10 دانشگاه برتر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هنوز مشخص نشده‌اند؛ اما اعتبار 30 میلیارد تومانی برای این 10 دانشگاه در لایحه بودجه پیش بینی شده است.