دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی ايجاد اشتغال پايدار از ثمرات جهاد اقتصادي خواهد بود

نماينده مردم شهرستان‌هاي بانه و سقز در مجلس گفت: ايجاد اشتغال پايدار در مناطق كمتر توسعه يافته و محروم از جمله ثمرات جهاد اقتصادي در كشور است.
به گزارش فارس، فخرالدين حيدري در سنندج اظهار داشت: همكاري دولت و مجلس، پايين‌ آوردن سود تسهيلات بانكي، حمايت واقعي و عملي از بخش خصوصي و تسهيل در پرداخت تسهيلات به بخش‌هايي كه باعث توسعه و رونق اقتصادي مي‌شوند از جمله مواردي است كه در بحث جهاد اقتصادي مي‌تواند موجب تحقق اين شعار در سال جاري شود.
وي به ديگر ثمرات تحقق اهداف شعار سال جاري اشاره كرد و افزود: بالفعل كردن ظرفيت‌هاي بالقوه موجود در سراسر كشور از جمله وجود مرزهاي كشور و فرصت‌هاي موجود در اين مرزها و سهم بيشتر كشور در اقتصاد بين‌المللي و تعامل با كشورهاي همسايه از ديگر نكات مثبتي است كه در صورت تحقق اهداف منويات مقام معظم رهبري در سال جهاد اقتصادي براي اقتصاد كشور فراهم مي‌شود.
حيدري تصريح كرد: موضوع ديگري كه موجب تحقق اين شعار خواهد شد ايجاد اشتغال پايدار به ويژه در مناطق محروم با حمايت و همكاري همه جانبه دولت و مجلس از بخش خصوصي و متقاعد كردن سرمايه‌گذاران توسط شركت‌هاي وابسته دولتي به امر سرمايه‌گذاري در مناطق محروم و كمتر توسعه يافته براي ايجاد امنيت سرمايه‌گذاري و تشويق به اين امر توسعه‌اي و زيربنايي در اين مناطق است.
وي در ادامه خاطر نشان كرد: در بحث توسعه سرمايه‌گذاري در شهرستان‌هاي بانه و سقز تلاش‌هاي زيادي صورت گرفته و فعاليت‌هاي منسجمي انجام شده است كه از جمله مي‌توان به سرمايه‌گذاري براي ايجاد و راه‌اندازي كارخانه سيمان شهرستان سقز اشاره كرد كه اين مهم مي‌تواند يكي از موارد تحقق اهداف جهاد اقتصادي در اين شهرستان باشد.
نماينده مردم سقز و بانه در مجلس شوراي اسلامي، خاطر نشان كرد: ايجاد منطقه پيله‌وري فعال در منطقه بسطام، آماده‌ كردن زيرساخت‌هاي موجود و تسريع در آغاز احداث منطقه ويژه اقتصادي بانه با توجه به مصوبه مجلس شوراي اسلامي و ارتقاي گمرك بانه در سال جديد با حضور رئيس گمرك كشور از ديگر مواردي است كه در محقق ساختن شعار جهاد اقتصادي در منطقه نقش بسزايي خواهد داشت.
حيدري اظهار داشت: اميدواريم در سال جديد و در دور سوم سفر رياست جمهوري به استان كردستان مرز سيرانبند به مرز رسمي سرانبند تبديل شده و با تحقق يافتن اين مهم شاهد ارتقا و توسعه اقتصادي در منطقه باشيم.