دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی دعای مردم ایران، رهایی مسلمانان است

سرویس مجلس «»رئیس مجلس شورای اسلامی با تبریک عید نوروز به مردم قم، اظهار امیدواری کرد که در سال جدید مشکل قشرهای مختلف این استان برطرف شود.
 
به گزارش خانه‌ملت “علی لاریجانی” همزمان با تحویل سال نو در پیامی تلفنی خطاب به مردم قم که از رادیو معارف این استان پخش شد، گفت: مصادف شدن نوروزامسال با تحولات سیاسی، اجتماعی منطقه و شرایط سخت مردم مسلمان بحرین، لیبی و یمن، موجب حزن ملت ایران و عزادار شدن مسلمانان جهان شده است.
لاریجانی تصریح کرد: امیدواریم همزمان با آغاز سال نو، دعای مردم متدین ایران، موجبات رهایی مسلمانان کشورهای همسایه را فراهم آورد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با آرزوی این‌که همه مردم و مسئولان شهر قم از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در جریان سفر پر برکتشان به این شهر، استفاده کنند، افزود: سفر ایشان به قم یک نقطه عطف مهم درتاریخ استان قم به‌شمار می‌آید.
وی با توضیح این‌که حرمت حرم شریف  حضرت معصومه(س) و حوزه علمیه در شهرمقدس قم، موجبات لطف رهبر معظم انقلاب را به این شهر فراهم کرد، ادامه داد: ایشان وقت مبسوطی  را به دیدار از این شهر  اختصاص  دادند و این امر باعث ایجاد یک شور و حرکت عظیم هم در مردم و هم درحوزه علمیه قم شد.
 
حل مشکل آب شیرین قم درسال جدید
لاریجانی با اشاره به مشکل تأمین آب شیرین قم، خاطرنشان کرد: بنا بود که تا پیش از پایان سال89، این مشکل برطرف شود که متأسفانه با پیش آمدن مشکلی در این‌باره، در حل مسئله آب شیرین کمی تأخیر پیش آمد.
نماینده مردم قم نوید داد که در ابتدای سال جدید مردم قم دسترسی به آب شیرین داشته و این مشکل تاریخی آنها برطرف ‌شود.
وی همچنین اظهار امیدواری کرد، در آینده نزدیک با اختصاص  اعتبارهای مناسب و کافی، گره‌های کور شهر قم در زمینه شهرسازی و آبادانی باز شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: امیدوارم در سال آینده با توجه ویژه مسئولان شهر قم، مشکل بیمه قالیبافان قمی، برطرف و در اسرع وقت نمایشگاهی دائمی برای نمایش و فروش آثار آنان دایر شود.
وی همچنین با بیان این‌که کارهای اولیه برای ایجاد شهرک جداگانه ناشران قمی در این شهرانجام شده است، اظهار امیدواری کرد، این شهرک در آینده نزدیک احداث و از آن بهره برداری شود.
این نماینده مجلس مسئله بیکاری جوانان قمی را نیز مورد توجه قرار داد و افزود: با تحقق برنامه‌هایی که هم‌اکنون در دست مدیران استان است، امیدواریم در سال آینده با کاهش  چشمگیر آمار بیکاران قمی مواجه باشیم.
لاریجانی با تأکید بر نیاز کشاورزان و دامداران استان قم به  کمک‌ها و حمایت‌های بیشتر، ادامه داد: متأسفانه در یک‌سال اخیر فراگیر شدن بیماری تب برفکی  در جمعیت دام کشور، موجب متضرر شدن دامداران شد که البته با پیگیری‌های انجام شده و اختصاص 30 درصد از درآمدهای مربوط به هدفمندی یارانه‌ها به بخش‌های کشاورزی، صنعتی، و بهداشت و درمان در سریع‌ترین زمان ممکن، انشاالله مشکل‌ این قشر زحمت‌کش نیز برطرف  می‌شود.
وی اظهارامیدورای کرد: در مقام اجرای هدفمندی یارانه‌ها هدف اصلی این قانون که صرفه جویی در مصرف انرژی و ارتقاء سطح بهره وری  در تولید است مورد توجه قرار گیرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: امیدوارم استان قم، به همان اندازه که جایگاه انقلابی و فرهنگی رفیعی دارد در زمینه تولید و صنعت کشور نیزجایگاه شایسته‌ای بیاید.
 

تازه ترین اخبار مجلس شورای اسلامی را در صفحه سرویس مجلس «» بخوانید.