دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی اعلام موجودیت انقلابیون در متمول ترین کشور عربی خلیج فارس

سرویس بین الملل ـ گروهي از جوانان اماراتي با ايجاد صفحه «دعوت به اعتراض» در فيس بوك از هموطنان خود خواسته اند تا خود رابراي اعتراض هاي گسترده به حاكمان امارات آماده كنند.
به گزارش «»، تا كنون بيش از 30000 نفر به اين دعوت پاسخ مثبت داده و پيام هاي همراهي با اين جوانان را به ثبت رسانده اند گفته شده كه دولت امارات سعي مي كند كه از ادامه فعاليت اين صفحه روي فيس بوك که UAE revolution ( انقلاب امارات متحده عربي) نام گذاری شده جلوگيري كند.
در همین حال، «سي ان ان» گزارش داد که، روز چهارشنبه گذشته نيز 133 نفر از «وجوه عشاير» ( چهره ها و شخصيت هاي موثر غيردولتي امارات) با شيخ «خليفه بن زايد آل نهيان»، حاكم امارات ديدار كرده و از وي خواسته اند تا با حضور در مجامع عمومي به  خواسته هاي مردم گوش دهد.
اصلاح قانون اساسي مصوب 1971 و لغو حاكميت اميرنشيني و سيستم امير دائم العمري از خواسته هاي «وجوه اماراتی» از امير عنوان شده است.
این شبکه خبری همچنین نوشت: دو گروه انقلابي ديگري با نام های «ثور‌ه الامارات ضد الفساد» و «ثوره تحرير الامارات» نيز كه از دانشگاهيان و حقوقدانان عرب تشكيل شده اند بر روي فيس بوك و تويتر اعلام موجوديت كرده و مردم را به انقلاب و شورش عليه بي عدالتي ها در كشورشان دعوت مي كنند.
دكتر «عبدالخالق عبداله»، استاد علوم سياسي دانشگاه امارات نيز گفت: موج انقلاب ها به امارات هم رسيده و التهاب كشورهاي عربي براي تغييرات اساسي  تازه آغاز شده است.
وي افزود: اينكه در 60 روز اتفاق هايي در كشورهاي عربي رخ مي دهد اساس حكومت هاي چندين ساله ر انابود مي كند حوادث بسيار مهمي است و نياز به بررسي دارد كه چگونه اين احساس در مردم بوجود آمده كه در چشم به زدني دولت هايي مثل مصر و ليبي و تونس را سرنگون مي كنند.