دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی فرافکنی سعودی ها با تبلیغ سهم خواهی ایران از انقلاب های عربی

سرویس بین الملل ـ رورنامه های سعودی در تحلیل هایی کاملا هماهنگ مدعی شدند ایران انقلاب های عربی در یمن و بحرین را هدایت می کند.
به گزارش «» ، روزنامه «الجزیره» دراین خصوص نوشت : کاملا مشخص است که ایرانی ها سهم خود از اراضی عربی را طلب می کنند و با انتشار تفکر طایفه گری ( تفکر شیعه ) سعی می کنند نارضایتی های عربی را از جنس انقلاب اسلامی به شیوه ایران معرفی کنند در حالی که آنچه در این کشورها رخ می دهد ریشه در تفکر سکولاریسم و خواسته ای اقتصادی دارد نه تفکرات مذهبی .
این روزنامه اعتراف می که غفلت امیران و حاکمان منطقه عربی و آفریقایی خاورمیانه موجب شده که مردم نارضایتی خود را در قالب «جمعه های خشم» نشان دهند در حالی که ایرانی ها می گویند که اسلام محرک اصلی مردم در این منطقه است.
در پایان این تحلیل منفعلانه آمده است : ایرانی ها باید خود را پایبند پیمان های سیاسی و معاهدات منطقه ای بدانند و از اینکه در این کشورها شورش هایی با هدایت خارجی ها صورت می گیرد زیاد خوشحال نباشند زیرا مسئولین کشورهای عربی بخوبی می دانند که چگونه با این موارد برخورد کنند و فتنه ها را خاموش کنند.
«الوطن» چاپ عربستان نیز با اشاره به تجمع مردمی مقابل کنسولگری عربستان در مشهد نوشت : براستی چرا در چنین شرایطی باید به محل کنسولگری عربستان حمله شود و بخش هایی از آن را به آتش بکشند و چرا زودتر از این ها دولت ایران، دولت عربستان را نمی شناخت اما به نظر می رسد ایرانی ها می خواهند با اعلام موجودیت خود در حوادث منطقه ای سهم بیشتری از اراضی عربی را برای خود تصور کنند 
در همین حال، از سوی دیگر خبر می رسد که نیروهای دریایی بحرین، کویت، عربستان و امارات مانور مشترک دریایی با نیروهای دریایی امریکا در آب های آزاد خلیج فارس انجام داده و نام این عملیات و مانور را ” نگاهبان دروازه 0111″ نامگذاری کرده اند.
دربیانیه منتشر شده درباره این مانور آمده است : فرماندهی مانور 7 روزه بر عهده سرهنگ «عیسی الدوسری»، از فرماندهان نظامی منطقه عربی بوده و او بخوبی توانست در واحد زمان نیروهای دریایی ، هوایی و زمینی را برای عملیات هماهنگ کند و این موفقیت بی نظیری در منطقه بشمار می رود.
 
روزنامه های سعودی در حالی تلاش دارند اعتراضات مردمی در کشورهای عربی را به ایران نسبت دهند که دامنه این اعتراضات روز به روز گسترش یافته و این حکومت ها به شدت از وقوع انقلاب های مردمی ترس دارند. این درحالی است که اگر ایران از اعتراضات مردمی هم حمایت می کند اکثریت جمعیتی کشورهای منطقه از نظر مذهبی اهل تسنن بوده و نمی تواند ایران به دنبال حکومت شیعی در این کشورها باشد، این موضوع حتی درباره بحرین نیز که اکثریت شیعی دارد صدق می کند زیرا اکنون هم اهل تسنن و هم شیعیان بحرینی خواستار تحولند.