دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی پیام نوروزی رييس سازمان بسيج

رييس سازمان بسيج مستضعفين در پيام تبريكي به مناسبت آغاز سال 1390، بر ضرورت بكارگيري ظرفيت‌ها و استعدادهاي بسيجيان براي تحقق جهاد اقتصادي تاكيد كرد.
به گزارش ايسنا، متن كامل پيام سردار محمدرضا نقدي به شرح ذيل است:
« بسم الله الرحمن الرحيم »
خداي كريم را سپاس كه بهار طبيعت ديگري را ارزاني داشت تا سالي ديگر به حلول بهار حقيقت نزديك‌تر شويم.
سال نو را با سلام به آنكه حيات دوباره طبيعت و لطافت بهار، قائم به اوست و سلام بر بزرگ پرچمدارش امام خامنه‌اي عزيز آغاز مي‌كنيم.
خدا را سپاس كه توفيق دوره ديگري از زندگاني مفتخر به شرافت بسيجي را عطا فرمود و سلام بر بسيجيان جهان اسلام كه قيام شكوهمندشان اميد به فرج را به اوج رسانده است.
هر چند پرپرشدن شقايق‌ها شيريني نوروز را از كام‌ها ربوده است، رويش اين شكوفه‌هاي خون رنگ، بوي بهار وصل مي‌دهد و نويد بخش ميوه‌هاي شيريني است كه همه تلخي‌ها را از كام‌ها خواهد زدود.
خدا را سپاس كه اين بيداري اسلامي را موهبت فرمود و درود بر شهيدان و جانبازاني كه مسير تعالي و پيشرفت را پيش روي امت اسلامي گشودند و سلام برخانواده‌هاي صبورشان كه با استقامت در اين راه، زينب‌وار مناديان پيام حسينيان زمان شدند.
سال جديد را در حالي آغاز مي‌كنيم كه بار سنگين حمايت از امت اسلامي به صحنه آمده در نبرد با استكبار؛ بر بار مسووليت حراست از ميراث گران‌سنگ شهيدان و وظيفه ساختن نظام الگو افزون گشته و بسيجيان رسالت سنگين‌تري را بر دوش دارند.
در مسير ساختن نظام الگو، بنا بر امر ولايت، امروز تكليف بزرگ جهاد اقتصادي پيش روي ماست؛ تكليفي كه همه اقشار و اصناف بسيجي در ايفاي آن نقش بر عهده دارند:
روحانيون و اساتيد بسيجي با تبيين درست اقتصاد اسلامي و تحريض به آن با ارائه الگوي عملي اين جهاد در زيّ طلبگي خود اساتيد و دانشجويان بسيجي با تلاش فزاينده تحقيقاتي و برداشتن گام‌هاي جهشي در مسير خودكفايي و قطع وابستگي‌هاي علمي و فني فرهنگيان بسيجي با آموزش راه و رسم خودباوري و استقلال و تربيت كودكان و نوجوانان و جوانان با عشق به كار وخدمت در رعايت الگوي مصرف مديران وكارمندان بسيجي ادارات با ارتقاء بهره‌وري و سلامت اداري، كاستن از هزينه‌هاي دولت، تسهيل گردش كارها بويژه فرايندهاي اشتغال و كارآفريني و پرهيز از اسراف و تجمل‌گرايي.
اصناف و بازرگانان بسيجي با ترويج كالاهاي ايراني و چرخش بسوي تجارت صادرات محور، به جاي بازار واردات محور.
كارآفرينان واصناف بسيجي با كمك به جوانان در سرمايه‌گذاري‌هاي مولد و راه‌اندازي تعاوني‌ها و مهندسان، صنعتگران وكارگران بسيجي با افزايش بهره‌وري و كاهش قيمت تمام شده و ارتقاءكيفيت توليد.
مهندسان، كشاورزان و عشاير بسيجي با تحول در بهره‌برداري از منابع آب و عملي كردن شيوه‌هاي كاشت، داشت و برداشت و هنرمندان بسيجي با دميدن روح تعهد و عشق به كار، توليد، خدمت و ترسيم جلوه‌هاي زيباي خودباوري و خودكفايي و قبح اسراف و تبذير مبلغان بسيجي و بسيجيان رسانه با اهتمام جدي به آموزش همگاني راه و رسم جهاد اقتصادي و تقويت انگيزش عمومي در اين مسير و زنان بسيجي با ترويج الگوي مصرف اسلامي.
طلاب، دانشجويان و دانش‌آموزان و همه جوانان بسيجي با گسترش كمي وكيفي بسيج سازندگي و مشاركت هر چه فعال‌تر در سازندگي كشور و الگوسازي خدمت بدون مزد و منت.
دولتمردان بسيجي با مديريت جهادي اصلاح بانكداري، توزيع عادلانه ثروت، كاهش هزينه‌هاي اداري و همه آحاد بسيجيان با كار هرچه بهتر و بيشتر و مصرف هرچه كمتر و بهينه.
اما جهاد يعني بذل جان و مال و استعدادها در جهت رفع موانع و دفع دشمنان در مسير وصول به هدف متعالي و اين مهم از عهده انسان‌هاي ساخته نشده برنمي‌آيد.
شكي نيست كه بسيجيان در لبيك به امر مولاي‌شان، امسال همه استعدادهاي خود را براي تحقق جهاد اقتصادي بكار خواهند بست اما بايد بدانيم جهاد اقتصادي، همت وكار مضاعف، اصلاح الگوي مصرف، نوآوري وشكوفايي و… و همه عناويني كه در راستاي ايجاد يك جامعه اسلامي الگو، سال‌ها به آن ناميده شده و خواهد شد، به تكليف مهم‌تري وابسته است كه اگر تحقق نيابد در به ثمر رساندن اين عناوين هم، موفقيت مورد انتظار كسب نخواهد شد.
شكل دادن به يك نظام الگو و بسط آن به جامعه الگوي اسلامي فرمولي نيست كه هركس به آن دست يافت بتواند آنرا عملي كند. نظام اسلامي فقط به دست انسان‌هاي ساخته شده بنا مي‌شود و جامعه اسلامي از انسان‌هاي مومن و با تقوا شكل مي‌گيرد و اگر همه ما در انتظار موعوديم، موعود ما خود در انتظار پرورش يافتن ياران صالحي است كه از عهده اين مهم برآيند.
از همين روست كه سالها با هر عنواني مي‌آيند و مي‌روند ولي اين مطالبه ثابت ولي امر از ما بسيجيان در همه سال‌هاست كه خود را بسازيم، ازگناه دوري كنيم، تزكيه شويم، معرفت ديني خود را تعميق بخشيم و در مسير درست تربيت و تعالي قرارگيريم.
حلقه‌هاي تربيتي، معرفتي و بصيرتي صالحين الگوي مناسبي است كه انشاءالله امسال همه بسيجيان فعال در آن گرد خواهند آمد تا هم از اين طريق، هر روز خود را قويتر كنند و براي هر جهادي مهياتر شوند و هم با ايجاد اين تشكل معنوي بتوانند بطور دست جمعي و تشكيلاتي براي آنچه در امر پيشبرد جهاد اقتصادي است مشاركت فعال داشته باشند.
از خداي سبحان مي‌خواهم به ما توفيق دهد در تحقق اين تشكل بزرگ معنوي كه زير بناي همه جهادها و مهم‌تر از همه ساختن انسان‌هاي آماده سربازي مخلصانه امام عصر عجل الله تعالي فرجه الشريف است، وظيفه خود را به نحو احسن اجرا كنيم و بزودي شاهد تحقق اين وعده الهي باشيم كه فرمود: ان الارض يرثها عبادي الصالحون.
والسلام عليكم ورحمه الله و بركاته
برادر بسيجي شما: محمد‌رضا نقدي