دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی جهاد علمی لازمه جهاد اقتصادی است

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه در اسلام جهاد علمی و نظامی در کنار یکدیگر قرار دارند و معنای جهاد در نگاه مسلمانان اعم از این دو است، گفت: جهاد علمی در کشور ما لازمه تحقق جهاد اقتصادی و حرکت کشور به سمت رهایی کامل از وابستگی به بیگانگان است.
به گزارش خانه ملت،” سیدمحمد جواد ابطحی” با اشاره به نامگذاری سال 90 از سوی مقام معظم رهبری به نام سال جهاد اقتصادی، نگاه مسلمانان به موضوع جهاد را نگاهی مقدس و اعم از جهاد علمی و نظامی خواند و گفت: در اسلام همانقدر که جهاد نظامی اهمیت دارد جهاد علمی هم مهم است و هیچ فرقی بین این دو از نگاه اسلام نیست.
نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موفقیت در جهاد اقتصادی مستلزم همراه کردن این جهاد با جهاد علمی است، افزود: وضعیت کنونی جنبش علمی و اقتصادی در کشور ما به گونه‌ایست که نیازمند عزمی جهادی برای پیشرفت در هر دو زمینه هستیم تا بتوانیم وابستگی‌های اقتصادی و علمی فعلی را به طور کامل قطع کنیم.
وی همچنین افزود: تمام قوای کشور باید برای تحقق اهداف جهاد اقتصادی از تمام توان و ظرفیت‌های خود استفاده کنند و مجلس نیز در اولین فرصت نسبت به تدوین قوانینی که موجب تعیین ساز و کار اجرایی شدن این موضوع شود اقدام خواهد کرد.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس همچنین تصریح کرد: دستاوردهای طرح تحول اقتصادی کشور در زمینه‌های مختلف آن اعم از تحول نظام بانکی، نظام ارزی، نظام مالیاتی و تحول نظام توزیع یارانه‌ها باید در خدمت تحقق اهداف مد نظر مقام معظم رهبری درباره جهاد اقتصادی قرار گیرد.