دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی دولت‌جشن‌نوروز‌گرفت؛مجلس‌پیگیرجشن‌بیداری‌اسلامی

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به انجام یک جشن بین المللی از سوی جمهوری اسلامی برای حمایت از بیداری مسلمانان، یادآور شد: مجلس جشن بین‌المللی سال بیداری اسلامی را برگزار می‌کند.
 
به گزارش خانه ملت، “حسین ابراهیمی” درباره لزوم برپایی یک جشن بین المللی از سوی جمهوری اسلامی برای حمایت از بیداری مسلمانان، گفت: امروز منطقه خاورمیانه دست خوش تحولات بزرگی است؛ از این رو می‌طلبد در این روند برنامه ریزی دقیق و ظریفی از سوی ایران انجام شود.
نماینده بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جشن بین المللی نوروز از سوی دولت دهم، تصریح کرد: نوروز جشن فارسی زبانان است که سنت و منش اسلامی آن را تأیید کرد و دعای لحظه سال تحویل نشات گرفته از دین مبین اسلام است.
وی با بیان اینکه نوروز تنها مصرف داخلی دارد و نه بین المللی، افزود: جشن یاد شده قابلیت تسری به جهان اسلام را ندارد و تنها می‌تواند برای ایجاد انسجام و وحدت ایرانیان و در خوش بینانه‌ترین حالت فارسی زبانان مورد استفاده قرار گیرد.
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: اکنون ملت‌های مسلمان با تأسی از انقلاب ما به هوشیاری و بصیرت رسیده و بر علیه حکومت‌های دیکتاتوری دست نشانده غرب و نظام استعماری- استکباری قدرت‌های جهان به سرکردگی آمریکا به خروش آمده‌اند. بنابراینجا دارد تا جمهوری اسلامی برای اهمیت بخشیدن به این مسئله اقدامی کند.
وی ادامه داد:  به محض شروع کار مجلس در سال ۹۰ طرح برگزاری جشن بین المللی سال بیداری اسلامی را در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح کنم تا مجلس با محوریت این کمیسیون یک حرکت بزرگ جهانی را رقم بزند