دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی لاریجانی: تحولات منطقه به نفع ملت‌ها خواهد بود

رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با معاون رییس جمهوری لبنان اظهار داشت: نتیجه تحولات منطقه به نفع ملت‌ها و بر ضد رژیم صهیونیستی است.
به گزارش خانه ملت، علی الشامی وزیر امورخارجه لبنان که در تهران به سر می‌برد، دوشنبه با علی لاریجانی دیدار و گفت و گو کرد.
وزیر امور خارجه لبنان ضمن ابلاغ سلام و تبریک نوروز از سوی نبیه بری، رییس مجلس این کشور، گزارشی از آخرین تحولات لبنان و منطقه را ارائه کرد.
او با تاکید بر اینکه دیپلماسی پارلمانی منعکس کننده رویکردها و خواسته‌های ملت‌هاست، از تمایل کشورش بر استفاده از ظرفیت این نوع دیپلماسی به ویژه در همکاری با مجلس شورای اسلامی ایران در ارتباط با مسائل جهان عرب خبر داد و گفت: لبنان از حرکت ملت‌هایی که خواستار آزادی و تعیین مسیر خود از طریق انتخابات مردم سالانه هستند حمایت می کند.
وی در ادامه دخالت‌ها و توطئه‌های غرب به ویژه آمریکا در درون لبنان و منطقه را محکوم کرد و از برخی احزاب، گروه‌ها و دولت‌های منطقه انتقاد کرد.
وی با تشریح وضع داخلی لبنان و شهادت‌های دروغین و فتنه انگیری‌های طرفداران حریری، بر عزم احزاب و گروه‌های پشتیبان مقاومت لبنان که در چارچوب قانونی با انتخاب میقاتی به عنوان نخست وزیر درصدد تشکیل کابینه است، تاکید کرد.
الشامی سیاست میقاتی را پایداری در مقابل رژیم صهیونیستی و آزادسازی مابقی سرزمین‌های اشغالی لبنان و توطئه‌های آمریکا به ویژه از طریق دادگاه بین المللی و مقابله با تاراج میلیاردها سرمایه ملت لبنان با تاکید بر حفظ روح مقاومت دانست و بر تحقق آن در آینده‌ای نزدیک تاکید کرد.
وی تحولات اخیر در سوریه را فتنه آمریکایی –غربی علیه سوریه دانست و بر نقش این کشور در حمایت از مقاومت در منطقه و لبنان در تقابل صهیونیست‌ها ایفا نموده اشاره و  بر درایت رهبری سوریه جهت گذار از این مرحله تاکید کرد.
لاریجانی نیز در پایان ضمن تاکید بر اهمیت تداوم ثبات و امنیت در لبنان، تحولات منطقه را به نفع ملت‌ها توصیف کرد و نقش تخریبی آمریکا و غرب را در مصادره این انقلاب‌ها محکوم به شکست خواند و آینده منطقه را به نفع نیروهای مقاومت و ضد رژیم صهیونیستی دانست.