دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی مجلس هشتم همواره دغدغه مردم را داشته است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی با تأکید بر این که هدفمند کردن یارانه‌ها یکی از اقدام‌های درخشان در کارنامه دولت و مجلس است، گفت: مجلس در مسائل اقتصادی همواره دغدغه مردم را داشته است.
به گزارش خانه ملت “موسی غضنفرآبادی” افزود: مجلس هشتم کارهای بسیار خوبی در سال 89 انجام داد و لایحه برنامه پنجم را که یکی از بهترین لوایح بود را به تصویب رساند و در کنار آن بحث‌‌های نظارتی را هم به خوبی جلو برد.
نماینده مردم بم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها در مجلس هشتم فعال بودند و موارد نیاز جامعه را به تصویب رساندند، افزود: مجلس هشتم در رابطه با سایر قوا تعامل سازنده و خوبی داشت و در مسائل سیاسی نیز موضع‌گیری مجلس بسیار شفاف و روشن و در مسیر نظام و انقلاب و ارزش‌ها بود.
وی در باره ارتباط میان نمایندگان و مردم توضیح داد: حضور نماینده‌ها در حوزه‌های انتخابیه خوب بود و همچنین نمایندگان در کنار سفرهای استانی رئیس جمهوری حاضر می‌شدند که از موارد بسیار روشن هماهنگی با دولت است.
غضنفرآبادی با تأکید بر این که مجلس هشتم در مسائل اقتصادی دغدغه مردم را داشته است، اظهار کرد: مجلس تلاش کرد نگرانی مردم در بحث هدفمند سازی یارانه‌ها کاهش پیدا کند و یکی از موارد بسیار مهمی که مجلس همراه با دولت در حل معضلات جامعه کوشید، بحث هدفمندسازی یارانه‌ها بود که هم در کارنامه دولت و هم مجلس یکی از موارد بسیار درخشان است.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی درباره عملکرد مجلس در حیطه نظارت توضیح داد: سئوال‌هایی که مطرح یا گزارش‌هایی که در صحن علنی مجلس ارائه شد و همچنین تحقیق و تفحص‌هایی که مجلس در برخی سازمان‌ها داشت، و یا طرح‌هایی که نمایندگان مطرح کردند،‌ از جنبه‌های نظارتی مجلس بود.
غضنفرآبادی تاکید کرد: مجلس با جدیت بحث نظارتی خود را در اجرای قانون و همچنین پاسخ خواستن از مسئولان را دنبال کرده و در همه ابعاد روند روشنی از خود به جا گذاشته است.
وی درباره برخی مصوبات و قوانینی که مجلس وضع کرده اما به مرحله اجرایی شدن نرسیده است، توضیح داد: تقریبا قوانینی که به صورت لایحه یا طرح به صحن مجلس آمده، مانند هدفمند سازی قانون یارانه‌ها یا برنامه پنجم توسعه اجرایی شده است، اما مابقی مصوبات مجلس که اجرا نشده، دولت مدعی بوده بسترها و زمینه های اجرای آنچه تصویب شده فراهم نبوده که باید چنین کاری انجام شود ولی در مجموع خوب بوده است.
وی، نقطه عطف مجلس هشتم را دغدغه‌مندی پیرامون ارزش‌ها، نظام، ولایت و انقلاب توصیف و تصریح کرد: بهترین چیزی که در مجلس هشتم مشاهده شد، این بود که با بصیرت و هوشمندی و آگاهی تلاش کرد در مسیر فرمایشات مقام معظم رهبری و قانون اساسی و ملت گام بردارد و برجستگی مجلس هشتم این بود که دغدغه ارزش‌ها، نظام، ولایت و انقلاب را با هم داشت و بیشتر تبعیت خود را از ولایت و رهبری داشته است.
عضو فراکسیون روحانیون مجلس درباره آخرین سال عمر مجلس هشتم یادآور شد: ممکن است در سال 90 بحث انتخابات بر فعالیت های مجلس تاثیر بگذارد اما من معتقدم سال پرکار و پرتلاشی برای مجلس خواهد بود.