دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی انتقاد از خط مشی صدا و سیما

سرویس مجلس «» ـ رسانه ملی غیر از عملکرد کنونی خود، عملکرد دیگری نمی‌تواند داشته باشد، چون هم ساختار مدیریتی معیوبی دارد و هم برخی توقعات از صدا و سیما در همین راستاست.
 
جمشید انصاری با بیان این مطلب به خبرنگار گفت: این گفته به معنای آن نیست که خبرنگاران این سازمان، نمی‌دانند دنبال چه اخباری بروند و چه خبری را منعکس کنند، ولی مدیریت این سازمان ـ که به یک جریان سیاسی خاص گرایش کامل دارد ـ آنجا را به مثابه طیولی برای خود درآورده و گرایش های عمومی حاکمیت نیز همین مطالبه را از آن دارد و در واقع رسانه ملی را ابزاری برای توجیه رفتارهای دولت می دانند، نه محلی برای بازتاب دیدگاه ها و خواسته های مردم.
 
وی در ادامه با بیان اینکه تا زمانی که این تفکر در این سازمان حاکم است، اتفاق خاصی نخواهد افتاد و دست کم ما منتظر اتفاق خاصی نیستیم، گفت: بحث فراتر از این موضوعات است. در کشور ما 75 میلیون نفر زندگی می کنند؛ یا آقایان این توقع را دارند که همه این 75 میلیون نفر مثل هم بیندیشند و نظر بدهند و یا اینکه می پذیرند، بخش هایی از جامعه، دیدگاه های گوناگونی نسبت به مسائل کشور و نحوه اداره آن دارند. در نتیجه چون نظرات مردم درباره نحوه اداره جامعه متفاوت است پس منتقد دولت هستند و بسیاری از رفتارها را نمی‌پسندند.
 
این نماینده اصلاح طلب مجلس هشتم در ادامه افزود: دولت باید به این پرسش ساده پاسخ دهد، همان گونه که در قانون اساسی اعلام شده است، مردم آزادانه حق ابراز عقاید خود را دارند و می خواهد فضا را برای ابراز نظر آزادانه مردم فراهم کند یا خیر؟ این در حالی است که دولت دست کم در دو سال گذشته، نشان داده است که آستانه تحملش برای شنیدن نظرات مخالف و انتقاد نه تنها پایین است بلکه حتی این باب از نظر دولت بسته است و توقع دارند که مردم تمجید و تملق دولت را بگویند.
 
نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: دست کم از 75 میلیون نفر، بیست تا سی میلیون اینگونه فکر نمی‌کنند. بنده نه تنها رفتارهای دولت را نمی‌پسندم، بلکه عملکرد دولت را نیز درست نمی‌دانم. اگر مجالی نباشد که عقاید بیان شود، افراد جای دیگری را برای بیان نظریات خود برخواهند گزید که این به سود کشور نخواهد بود؛ در نتیجه، بهتر است فضای اطلاع رسانی کشور باز باشد و مردم بتوانند حرف خود را بزنند.
 
انصاری در پایان خاطرنشان کرد:‌ اینکه صدا و سیما در این فضا، چه نقشی را بازی کند، جای بحث دارد؛ می توان انتظارات منطقی از صدا و سیما را مطرح کرد. در این فضای رسانه ای کنونی، صدا و سیما کاری را انجام می دهد که از آن خواسته‌اند و باید به این خواسته جواب دهد.
 

تازه ترین اخبار مجلس شورای اسلامی را در صفحه سرویس مجلس «» بخوانید.