دسته‌ها
خرید شال

خرید لباس ورزشی پیش‌شرط‌های اجرای اصل 44

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در یادداشتی با اشاره به اهمیت اجرای سیاست‌های اصل 44، به اهمیت اجرای این قانون در کشور پرداخت.
به خانه ملت، در متن یادداشت “سیداحمد لطفی آشتیانی” نماینده اراک و کمیجان در نشریه “وقایع” آمده است: اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی موضوع تازه‌ای نیست، اما نباید این نکته را فراموش کنیم که اگر ما می‌خواهیم اصل 44 را اجرا کنیم، باید خود این اصل و تبصره‌های آن را با هم اجرا کنیم.
مشکل ما در اجرای سیاست‌های این اصل در همه حوزه‌ها این است که ما فقط گفته‌ایم خصوصی‌سازی باید انجام شود، اما تعهدات بخش خصوصی و حمایت‌های دولتی از این بخش را به طور کامل اجرا نکرده و یا همه را نیم‌بند اجرا می‌کنیم و بر اجرای آن نیز نظارت لازم را اعمال نمی‌کنیم. بنابراین تا زمانی که همه مسئولان اجرایی به این جمع‌بندی نرسند که اگر قرار است بخشی را واگذار کنیم، با رعایت همه آیتم‌ها این کار را انجام دهیم، وضعمان بهتر از این نخواهد شد.
از سوی دیگر ما باید یاد بگیریم کم کم بخش دولتی را در همه حوزه‌ها رها کرده و بخش خصوصی را تقویت کنیم. هر وزیر اگر این دیدگاه را نداشته باشد که بخش خصوصی را وارد گود کند، با همین اوضاع روبه‌رو می‌شود زیرا بخش خصوصی با تحریم‌ها تا این حد روبه‌رو نیست و دستش برای فعالیت بازتر است و دیوان محاسبات، سازمان بازرسی، خود مجلس و سایر نهادهای نظارتی هم برای آنها مشکلاتی را ایجاد نمی‌کنند که برای بخش دولتی ایجاد می‌کنند.